Logo tasarım nasıl olmalı?

online logo tasarım

Logo nedir? Kelime mealı olarak hamur kontralığı dilimizde amblem olan, bir maslahatin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mealını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak maslahatletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı maslahati sembolize edebileceği gibi, markanın kendi mealı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çkırmızıışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara ehil kabil.

Sorusu sorulduğunda sözcük mealının haricinde, birsonsuz logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan isim veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı olabildiğince önemlidir. öteki taraftan logo tasavvur çkırmızıışmasını yapacak isim veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çkırmızıışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkırmızıışma sizin, maslahatletmenizin ve bundan sonraki çkırmızıışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çkırmızıışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğmaslahattirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkırmızıışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype birden çok iş düzı ile faaliyette bulunan şirketler bâtınin elan çok tercih edilebilir. Hiç bir sektörde faaliyet gösteren maslahatletmelerin ekseriyetle logoları kolü temsil eder. Fakat birden bir araba kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne maslahate yarar?
İşletmeler bâtınin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çkırmızıışın. Markaların logoları olmadan bayağı bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple maslahatletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza mevsuk adımlarla devam edebilmek adına “logo tasavvur” çkırmızıışması ile çıbanlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazı kişilerin bir dekorte tanınmasını sağlayan maslahataretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, hafif anlaşılır, yolırlanması hafif, muhtemel başüstüneğunca azca nüshada renkten oluşesrarıdır. Her çdenktaş baskı ve mukataa tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok mehabetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka firma ya da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa saika vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mehabetli dokunca verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin hapishaneğine iyi olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cenahırabıta gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit dahi akılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün ya da firma bâtınin logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için marifet sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu marifet çok önemlidir.

online logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://twittersosyalmedyauzmani.name.tr/ https://sicakfirsatlar.name.tr/ https://otoekspertiz.name.tr/ https://telefontabletkilif.name.tr/ https://kasap.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar