Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mürtefi lisans eğitimini Erkli Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum düzında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde bellik tesisu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite kurumlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli yetişek bölümünde karı olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkin çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birgani ayak topu, basket bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mahal aldığı Cesimçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cenahı gün Türkiye’nin en majör özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda mahal almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı birgani toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her sene birgani öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://twittersosyalmedyauzmani.name.tr/ https://sicakfirsatlar.name.tr/ https://otoekspertiz.name.tr/ https://telefontabletkilif.name.tr/ https://kasap.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma